BTL Exilite Soğuk Işık

assdd - BTL Exilite Soğuk Işık

Online Randevu

Sıra beklemeden randevunuzu almanın kolaylığını yaşayın

Randevu Formu

Online Hizmetler

İnternet sitemden fayadalanabileceğiniz hizmetler

Online Hizmet Alın

Fiyat Talep Formu

İlgilendiğiniz hizmet ile ilgili fiyat almak için bana yazın

Fiyat Talebi İste

Bana Sorun

Aklınıza takılan tüm dermatolojik soruları bana sorun

Bana Soru Sorun

leke tedavisi 2 - BTL Exilite Soğuk Işık

BTL Exilite Soğuk Işık
soguk isik tedavisi 300x300 - BTL Exilite Soğuk Işık“BTL Exilite Soğuk Işık”, kullanan hekim tarafından hangi tedavi amaçlı kullanacağına göre seçim yapabileceği farklı dalga boyları içeren, yeni nesil, güçlü bir yoğunlaştırılmış ışık kaynağıdır. Toplumda çok yaygın görülen kahverengi cilt lekeleri, rozase, kırmızı yüz, yüz ve bacaklardaki kılcal damar çatlakları, akne (sivilce), cilt yenileme ve kırışıklık tedavisi ile kalıcı epilasyon amaçları ile kullanılmaktadır.

BTL Exilite Soğuk Işık” ta tedavi edilmek istenen probleme göre dalga boyu seçilir ve uygulama yapılır. Kahverengi cilt lekelerinde hedef renk pigmenti olan melanin; kılcal damar, rozase ve kırmızı yüz tedavisinde hedef damar içindeki oksihemoglobin; aknede ciltteki bakteriler ve kıl-yağ ünitesidir. Bu çeşitlilik biz hekimlerin elini son derece güçlendirmektedir. Çünkü “BTL Exilite Soğuk Işık” aynı seansta birkaç probleme yönelik tedaviye olanak sağlamaktadır.

“BTL Exilite Soğuk Işık” birbirini tamamlayan 2 farklı teknolojinin birleşiminden oluşmaktadır. Bir tanesi adı geçen yoğunlatırılmış ışık kaynağıdır. Diğeri ise “Sarı Işık” tır.

Sarı Işık” düşük enerjili, 590 nm soğuk sarı ışıktır. LED lamba aracılığı ile tedavi bölgesine uygulanır. Hedef, ilk tedavi uygulanan bölgedeki hücreleri uyarmak ve iyileşme sürecini hızlandırmaktır.

Sarı Işık uygulaması özellikle leke tedavilerinden sonra çok önemlidir. Çünkü leke tedavisinde ne uygularsak uygulayalım, deriyi yenilemeye yönelik bir tedavi olduğundan bir miktar kızarıklık,pullanma ve kabuklanma gibi istenmeyen yan etkiler olacaktır. Bu aşamada sarı ışık hücre çekirdeğindeki DNA ‘yı etkileyerek buradaki onarımı uyarmakta, iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Bu da hasta açısından çok büyük bir konfor sağlamaktadır. Artık günümüzün hızlı hayat temposunda hem hastalar hem de biz hekimler kişiyi günlük,sosyal ve çalışma hayatından alıkoymayacak, konforlu ve güvenli tedaviler tercih etmekteyiz.

C7q sSLVsAAfGl2 - BTL Exilite Soğuk Işık

Kahverengi cilt lekeleri çok değişik nedenlerle ortaya çıkabilir. Melasma bunlardan en sık görülenidir.

9 piccapillaryvein 1024x596 - BTL Exilite Soğuk Işık

Kırmızı yüz toplumda oldukça sık görülen bir cilt problemidir. Birçok neden ve tetikleyici faktör olabilir.

btl exilis cilt genclestirme - BTL Exilite Soğuk Işık

Işık sistemlerinin hangi mekanizmayla yaşlanmayı önleyici ve kırışıklıkları giderici etki gösterdiğinin anlaşılması için öncelikle cildimizin nasıl yaşlandığının anlaşılması gerekir.

akne tedavisi - BTL Exilite Soğuk Işık

Akne, kıl köklerinin ve yağ bezlerinin iltihaplanması sonucu meydana gelen bir cilt hastalığıdır. Cilt hekimlerine en fazla başvuran hasta grubunu akne grubu, bunların içinde de ergenlik sivilcesi bulunan hastalar oluşturmaktadır.