Atatürk Mah. Alemdağ Caddesi
Santral İş Merkezi No:12-10 Kat:1 Da:6
Ümraniye / ISTANBUL

Lazer Epilasyon

Kliniğimizde lazer epilasyon amacıyla en etkili ve güvenilir cihazlar olan Alexandrite Candela Gentle Lazer Pro ve Fotona Nd-YAG Lazer sistemleri kullanılmaktadır. Kişiye özel cihaz seçimi ve lazer dozlarıyla en kısa sürede, en etkili ve kalıcı sonuçlar alınmaktadır.

Alexandrite Candela Gentle Lazer Pro Cihazı Nedir?

755nm dalga boyuna sahip bu cihaz Ümraniye Alexandrite lazer sistemleri içinde en yeni ve gelişmiş cihazlardan biridir. FDA onaylı bir cihazdır. 23 nm'ye kadar değişebilir başlıkları sayesinde uygulamalar hızlıdır. Büyük çalışma alanlarında avantaj sağlar.

Fotona Nd-yag Lazer Nedir?

Kliniğimizde kullanılan Fotona Lazer sistemi; Nd: YAG Lazer ve soğutucudan oluşan ikili bir sistemdir. 4 mevsim boyunca her cilt rengine güvenle uygulanır. İnce kıllarda da etkilidir. En koyu cilt tipi dahil, bronzlaşmış tenlerde cilt lekelenmesine sebep olmaksızın uygulanabilir. Bu nedenle yazın uygulanmasında bir sakınca yoktur. Bu lazer sisteminin deriye renk veren pigment olan melanine hassasiyeti çok azdır. Deriye lazer enerjisini gönderirken en dış tabakayı koruyan özel soğutucu ünitesi mevcuttur.

Ümraniye Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon, vücutta istenmeyen tüylerin, lazer ışığı kullanılarak kalıcı olarak yok edilmesidir. Lazer atışı yapıldığında lazer cihazından çıkan lazer ışınları ms içinde, deriden emilmeksizin seçici olarak kıl kökü ve gövdesi tarafından emilir ve kıl kökü içinde oluşan yüksek ısı sayesinde kıl kökünün tahrip olmasına neden olur.

Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?

Tüm vücut bölgelerindeki tüylere güvenle uygulanabilir. Yüz, boyun,ense, kulak, koltukaltı, gögüs ve dekolte bölgesi, göbek, sırt, genital bölge, bikini bölgesi, kollar ve bacaklar, bel, kalça ve makat bölgesi gibi..

Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir?

Hem bayanlara hem erkeklere uygulanabilir.

Uygulamalara hangi yaşta başlanabilir?

Hem kız hem de erkeklerde ergenlikten itibaren başlanabilir. Fakat maksimum etki görülebilmesi için kılların oluşumunu tamalaması ve sertleşmesi gerektiğinden ergenliğe girdikten sonra da birkaç yıl beklenmesi tercih edilir.