Atatürk Mah. Alemdağ Caddesi
Santral İş Merkezi No:12-10 Kat:1 Da:6
Ümraniye / ISTANBUL

Lazer Epilasyon Cihazları

Medikal Estetik merkezimizde, lazer epilasyon alanında kullanılan en etkili ve güvenilir cihazlar olan Alexandrite Candela Gentle Lase Pro ve Fotona Nd-YAG Lazer sistemleri kullanılmaktadır. Kişiye özel cihaz seçimi ve lazer dozlarıyla en kısa sürede, en etkili ve kalıcı sonuçlar alınmaktadır.

ALEXANDRITE CANDELA GENTLE LASE PRO LAZER CİHAZI NEDİR?

 

755nm dalga boyuna sahip bu cihaz Alexandrite lazer sistemleri içinde en yeni ve gelişmiş cihazlardan biridir.

FDA onaylı bir cihazdır.

23 nm'ye kadar değişebilir başlıkları sayesinde uygulamalar hızlıdır. Büyük çalışma alanlarında avantaj sağlar.

Hedef doku kıldaki pigment maddesi olan melanindir. Çevre dokuları minimum seviyede etkilediğinden yan etki riski yoktur.

Seans sırasında birlikte uygulanan soğuk gaz, ağrıyı en aza indirgeyerek seansların çok daha konforlu olmasını sağlar. Aynı zamanda uygulanan ısının ciltte yaratacağı problemleri önler.


 

 

FOTONA ND-YAG LAZER NEDİR?

Kliniğimizde kullanılan Fotona Lazer sistemi; Nd: YAG Lazer ve soğutucudan oluşan ikili bir sistemdir. 

4 mevsim boyunca her cilt rengine güvenle uygulanır. İnce kıllarda da etkilidir. En koyu cilt tipi dahil, bronzlaşmış tenlerde cilt lekelenmesine sebep olmaksızın uygulanabilir. Bu nedenle yazın uygulanmasında bir sakınca yoktur. Bu lazer sisteminin deriye renk veren pigment olan melanine hassasiyeti çok azdır. Deriye lazer enerjisini gönderirken en dış tabakayı koruyan özel soğutucu ünitesi mevcuttur.

Uygulama esnasında ciltle teması olmadığından hijyen açısından sorun yaşanmaz.