Atatürk Mah. Alemdağ Caddesi
Santral İş Merkezi No:12-10 Kat:1 Da:6
Ümraniye / ISTANBUL

Somon Dna

Somon DNA Nedir?

Günümüzde SOMON DNA içeren bu ürünlerin yaşlanma belirtilerini engellediği ve hatta meydana gelmiş olan belirtileri ortadan kaldırıp iyileştirdiği yönünde klinik çalışmalar mevcuttur.
SOMON DNA ve onunla kombine edilmiş Hyaluronik Asitli solüsyonların kullanımı oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Hyaluronik Asit ise vücudumuzun bağ doku yani destek doku elemanlarımızdan bir tanesidir.
Zamanın doğal bir sonucu olan yüz yaşlanması günümüzde dış etkenler nedeniyle daha erken dönemlerde farkedilir hale gelmiştir. Sigara, güneş ışınları, hava kirliliği, stres, dengesiz beslenme gibi faktörler cilt yaşlanmasını hızlandırır.Cildimizde kuruluk, kırışıklık, lekeler, sarkmalar oluşmaya başlar. Cilt yenilenmesini sağlayan mekanizmaları harekete geçirerek bu etkileri tersine çevirmek mümkün.
Cildimiz yaşlanma etkilerine cilt yenilenmesini sağlayan kollajen, elastin üretimini, kanlanmayı artırarak, büyüme faktörleri salgılayarak karşı koymaya çalışır. Ancak zamanla bu mekanizmalar yavaşlar. Antiaging uygulamalarının amacı tamir mekanizmalarını harekete geçirmek ve hızlandırmaktır.
Anesteziye de gerek duyulmayan işlemde kişiler hemen günlük hayatlarına dönebilirler. Mezoterapi veya dermopen yöntemi ile cilde enjekte edilen somon balığı sütü, doğal bir serum olduğu için hiç bir alerjik reaksiyona neden olmaz. Uygulama sırasında yalnızca iğnenin acısı hissedilebilir. Bu acıda uygulamadan 45 dk önce uygulanan topikal anestezik kremler ile en aza indirilir. 15-20 dk gibi kısa bir sürede işlem tamamlanır. İşlem sonrasında ciltte kızarıklık olabilir.
Somon DNA gençlik aşısı tedavisi alerjik reaksiyonlara yol açmadığı için geniş bir alanda kullanılabilir. Ancak yine de tedbir amaçlı bazı kişilerde uygulanmaması gerekir.

Somon DNA tedavisi;

  • Hamilelerde
  • Kanser durumunda
  • Kontrol altına alınamayan şeker hastalığında
  • Felç geçirme riski olanlarda
  • Kan pıhtılaşma sorunu olanlarda
  • Çoklu ilaç tedavisi gerektiren kalp rahatsızlığı olan kişilerde uygulanmamalıdır.