Atatürk Mah. Alemdağ Caddesi
Santral İş Merkezi No:12-10 Kat:1 Da:6
Ümraniye / ISTANBUL

Mezoterapi

Mezoterapi çok uzun yıllardan beri uygulanan ve cildin belli derinliklerine çeşitli ürünlerin enjekte edilmesiyle karakterize  bir tedavi yöntemidir.

Medikal estetik alanında yüz gençleştirme, lifting, sellülit tedavisi, zayıflama,bölgesel incelme ve saç dökülmesi gibi birçok problemde uzun zamandır kullanılmaktadır.

Mezoterapinin kullanıldığı alanlar nelerdir?

Yüz bölgesinde, cildin yenilenmesi ve sarkmaların toparlanması, cilt lekelerinin giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Cildin ihtiyacı olan kollajenin yapılmasında etkili olan mineral ve vitaminlerin cilde enjeksiyonu ile canlı bir görünüme kavuşmak mümkündür.

Bölgesel incelme ve  zayıflamada kullanılan mezoterapi teknik  olarak dolaşım düzenleyici, yağ eritici ve yağ taşıyıcı ilaçlarla belirli vitaminlerin bir karışım halinde, çok ince iğnelerle cilt altına verilmesi şeklinde uygulanır.            Problemli alanda kan akımının ve lenfatik dolaşımın düzenlenmesiyle,yağ depoları çözülür; yağ hücreleri yağlarını yakmaya başlar ve sertleşmiş bağ dokusu iyileşir.Mezoterapi yöntemiyle cilt altına enjekte edilen ilaçlar portakal kabuğu görüntüsünden sorumlu olan sert fibröz bağların  kopmasını sağlayarak sorunlu bölgeyi iyileştirir.

Mezoterapi yöntemiyle göz altı morluk ve halkalanmaları da başarıyla tedavi edilmektedir.

Mezoterapi  uygulamaları ağrılı mıdır?

Uygulamalar çok ince uçlu özel iğnelerle yapılmaktadır.Öncesinde ağrı kesici kremlerin uygulanması hasta konforunu arttırır.

İşlem sonrasında ciltde ne tür değişiklikler olur?

Ortalama 1 saatde geçen bir kızarıklık dışında değişiklik gözlenmez. Hasta normal günlük yaşantısına hemen dönebilir.

Uygulamalar ne sıklıkla yapılmalıdır?

Uygulamalar seanslar halinde olmaktadır.Seans aralıkları ve tedavi protokolleri uygulama yapılan alana göre değişir (Yüz ve saçlı deri ,gövde,göz altı gibi). Aralar genellikle 1 hafta-1 ay arasıdır.