Dolgu Uygulamaları

assdd - Dolgu Uygulamaları

Online Randevu

Sıra beklemeden randevunuzu almanın kolaylığını yaşayın

Randevu Formu

Online Hizmetler

İnternet sitemden fayadalanabileceğiniz hizmetler

Online Hizmet Alın

Fiyat Talep Formu

İlgilendiğiniz hizmet ile ilgili fiyat almak için bana yazın

Fiyat Talebi İste

Bana Sorun

Aklınıza takılan tüm dermatolojik soruları bana sorun

Bana Soru Sorun

dolgu 300x200 - Dolgu Uygulamaları
Dolgu

Genç cilde gergin,elastik, dolgun görünümü derinin alt tabakalarındaki kolajen lifler, elastin lifler ve hyaluronik asitdir. İnsan ve diğer canlıların vücudunda doğal olarak bulunan hyaluronik asit, su ile birleşerek cilde nem, gerginlik ve dolgunluk sağlar. Yaşlanma sürecinde ciltteki HA üretimi azalır, kolajen ve elastin liflerin  yapısı bozularak miktarı azalır. Bunların sonucunda ciltde elastikiyet ve nem kaybı oluşur, sarkma, çökme ve kırışıklıklar meydana gelir.

Dolgu maddeleri kullanılarak kaybedilen yapılar yerine konur, daha genç ve sağlıklı bir görünüm sağlanır. Dolgu maddesi olarak kullanılan “hyaluronik asit” (HA) 1990’lı yıllardan beri kullanılmaktadır ve tüm dünyada milyonlarca güvenli uygulama yapılmıştır.

Dolgu Maddelerinin Seçiminde Neler Önemlidir?

Dolgu maddelerinin seçiminde uygulama yapılacak bölge ,dolgunun hangi derinliğe uygulanacağı ve ne amaçla uygulanacağı gibi faktörler önemlidir.İnce ve yüzeyel çizgilerde küçük partiküllü ürünler seçilirken,  daha kalın çizgiler ve derinin alt tabakalarını ilgilendiren problemlerde büyük partiküllü ürünler tercih edilmektedir.

Basit bir HA enjeksiyonu ile kaybolan hacim tekrar kazanılır, çizgiler ve kırışıklıklar düzeltilir.

Dolgu maddeleri etkisini nasıl gösterir?

Dolgu maddesi uygulama yapılan bölgede hacim etkisi yaratır. Fakat o bölgenin doğal dinamiklerini bozmaz.Bir süre sonra da yıkıma uğrayarak vücutdan atılır.

Basit bir dolgu  enjeksiyonu ile kaybolan hacim tekrar kazanılır, çizgiler, kırışıklıklar,doku kaybı ve çökmeler  düzeltilir.

Daha yumuşak ve daha az yoğun dolgu formları, cilt altına daha yüzeyel enjekte edilerek, hacim etkisinden çok cilde daha parlak,diri ve gergin bir görünüm sağlamak için de kullanılmaktadır.Bu dolgular ayanı zamanda revitalizasyon yapan yani cildi yenileyen dolgulardır.

Dolgu Maddeleri Hangi Amaçlarla  Kullanılmaktadır?

• Dudağın dolgunlaştırılması ve konturunun düzeltilmesi
• Göz çevresindeki kırışıklıklar
• Göz altı morlukları ve torbalanmaları
• Ağız çevresindeki kırışıklıklar
• Alın kırışıklıkları
• Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi
• Yüz ve çene konturunun düzeltilmesi
• Burun şekillendirilmesi
• El üzerlerindeki kırışıklıkların giderilmesi

Dolgu Maddeleri Nasıl Uygulanır?

Günümüzde pekçok dolgu maddesinin içeriğinde ağrı  ve acıyı azaltıcı maddeler de vardır.O yüzden işlemler genellikle rahatsız edici değildir. Fakat yine de işlemden yarım saat kadar önce lokal ağrı kesici  krem uygulanabilir. Dolgu maddeleri çok ince iğnelerle cilde enjekte edilir. Tedavi süresi ortalama olarak 10-30 dakikadır.  Sonuçlar hemen görülmektedir.

Dolgu Maddelerinin Etki Süresi Ne Kadardır?

Dolgu maddesinin kalıcılığı  kullanılan ürüne, hastanın cilt tipi ve yaşı gibi bazı faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Bu süre genellikle  9-24 ay arasında değişir. Tekrarlayan ve düzenli uygulamalar ile bu süre uzatılabilir.