Botoksla Yüz Ovalini Artırma Masseter

assdd - Botoksla Yüz Ovalini Artırma Masseter

Online Randevu

Sıra beklemeden randevunuzu almanın kolaylığını yaşayın

Randevu Formu

Online Hizmetler

İnternet sitemden fayadalanabileceğiniz hizmetler

Online Hizmet Alın

Fiyat Talep Formu

İlgilendiğiniz hizmet ile ilgili fiyat almak için bana yazın

Fiyat Talebi İste

Bana Sorun

Aklınıza takılan tüm dermatolojik soruları bana sorun

Bana Soru Sorun

yüzgerme 300x300 - Botoksla Yüz Ovalini Artırma Masseter

Erkek yüzünde çene hattı kare şeklinde ve kaslıyken kadınlarda üçgen ya da V şeklinde çene hattı daha çekici bulunur. Çene hattını belirleyen en önemli etken aslında bir çiğneme kası olan masseter kasının kitlesidir .

Masseter kas çene köşesinde bulunur. Bu kasın hipertrofisi alt yüze erkeksi (kare biçiminde) bir ifade verirken, ince bir maseter kası yüze üçgen ve daha feminen bir hava verir.

Özellikle Asyalı kadınlarda masseter kası genetik olarak hipertrofik olduğundan çene kontürüne yeniden şekil verme işleminde masseter kasının küçültülmesi Asya ülkelerinde sık uygulanan kozmetik işlemlerden biridir. Ancak son zamanlarda başta Hollywood olmak üzere batı dünyasında da kalın yüzlü bayanların önemli estetik talepleri arasına masseter kasının inceltilmesi de girmiştir. Massetere yapılan botoks enjeksiyonu estetik etkisi yanında toplumda yaygın olarak görülen gece uykusu esnasında dişlerini sıkma ve gıcırdatma ile baş ağrısı tedavisinde de başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Masseter botoksu işlemi bir veya iki seansta toplamda 10-15 dakikada uygulanabilmektedir. İşlem botulinum toksinin küçük bir enjektör yardımıyla masseter kası içine zerk edilmesi esasına dayanır. Yüzde ortaya çıkan incelme 7 gün sonra başlar ve 3 hafta içinde etkisi maksimuma çıkar. Ortaya çıkan V şekil etkisi yani inceltici etki 4 ay kadar devam eder. Tekrarlanan enjeksiyonlar zamanla incelme etkisini kalıcı kılmaktadır.